Pożyczka oddłużeniowa pozabankowa

Pożyczka Mogo aż do 45 tysięcy złotych

siedziba pożyczki bez BIK - Mogo

Pożyczka Mogo – oddłużenie i konsolidacja chwilówek do kwoty 45.000 zł dla osób posiadających własny samochód.

Pożyczka Mogo – opinie i informacje dla osób zainteresowanych pożyczką oddłużeniową w Mogo

Pożyczka Mogo
Kwota pożyczki maksymalna 45.000 zł
Wiek pożyczkobiorcy 21-70 lat
Wpłata własna nie
Maks. okres pożyczki do 48 miesięcy
Oprocentowanie 7 %
RRSO 48,41%

Rata przy pożyczce maksymalnej

ok. 1374 zł*
Pożyczka bez BIK nie
Wakacje kredytowe nie
 * bez raty balonowej

Pożyczka oddłużeniowa – pożyczka Mogo

Pożyczka Mogo kieruje się hasłem: jeśli masz samochód i potrzebujesz pieniędzy, możesz mieć i pieniądze, i samochód. Pożyczka pod zastaw samochodu Mogo nie zmienia bowiem nic w sposobie użytkowania pojazdu stanowiącego zabezpieczenie pożyczki. Pożyczkobiorca może go nadal użytkować jak wcześniej, tak naprawdę jedna różnica to wpis do dowodu rejestracyjnego dokonany przez firmę pożyczkową.

To sprawia, że pojazd będący zabezpieczeniem pożyczki Mogo nie może zostać sprzedany ani zastawiony powtórnie jako zabezpieczenie innej pożyczki.

Konsolidacja chwilówek z Mogo

Pożyczka Mogo ze względu na kwotę udzielanej pożyczki oraz okres kredytowania może być wybawieniem dla wielu osób wplątanych w pętlę chwilówek. 45000 złotych to w większości przypadków kwota pozwalająca na jednorazowe oddłużenie z chwilówek.

Większa niż w opcjach bez zastawu kwota pożyczki to wynik tego, że firma pożyczkowa Mogo posiada zabezpieczenie na poczet spłaty długu. I nie jest to tylko sam pojazd, ale na przykład cesja praw wynikających z umowy ubezpieczenia pojazdu (autocasco)

Czy Mogo sprawdza BIK?

Dla osób,które zastanawiają się, czy pożyczka Mogo jest bez BIK i sprawdzania baz, przykre rozczarowanie. W formularzu informacyjnym pożyczki przeczytamy bowiem:

  Zostanie Pan/Pani sprawdzony/a w bazie danych:

  1. Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A. z siedziba w Warszawie,
  2. Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej S.A. z siedzibą we Wrocławiu,
  3. Biura Informacji Kredytowej S.A. z siedziba w Warszawie.

Czy to oznacza, że obecność na liście dłużników automatycznie skreśla pożyczkobiorcę? Nic bardziej błędnego. Z zapisów regulaminu pożyczki Mogo nic takiego nie wynika. Sprawdzenie BIK czy KRD nie zawsze oznacza bowiem negatywnej decyzji. Pożyczka Mogo nie może bowiem specjalnie selekcjonować klientów, gdyż jej oferta musi być w jakiś sposób konkurencyjna. Dlatego też klient nawet posiadający negatywną historię kredytową może bez problemu starać się o skonsolidowanie chwilówek pożyczką Mogo.

Jest to wszak pożyczka specyficzna, gdyż związana z zabezpieczeniem. Przez to kryteria oceny są znacznie bardziej liberalne niż w przypadku pożyczek czysto gotówkowych. Jednakże osoby o niezbyt dobrej “reputacji” mogą spodziewać się żądania ustanowienia dodatkowego zabezpieczenia pożyczki Mogo.

Dla osób, które nie tolerują weryfikacji w bazach dłużników, czyli poszukują pożyczki bez sprawdzania baz, mamy inne pożyczki dla osób będących w BIK-u lub na listach dłużników

Pożyczka Mogo – zabezpieczenie pożyczki

Pożyczający pieniądze od firmy Mogo dostaną więcej (bo do 45 tysięcy) niż gdzie indziej. Ale coś za coś. Firma nie pożyczy takiej kwoty na piękne oczy. A pod zabezpieczenie. Konkretnie aż 4 rodzaje zabezpieczeń.

Pierwsze i najważniejsze przewłaszczenie częściowe samochodu osobowego wskazanego jako zabezpieczenie pożyczki pod warunkiem rozwiązującym. Przewłaszczenie częściowe polega na wpisaniu do dowodu rejestracyjnego pojazdu firmy Mogo jako współwłaściciela pojazdu. Po spłacie pożyczki Mogo zostaje całkowicie wykreślona z dowodu rejestracyjnego pojazdu.

Przewłaszczenie całkowite pod warunkiem zawieszającym – ta forma zabezpieczenia pojazdu sprawia, że  na podstawie podpisanej z bankiem umowy przewłaszczenia kredytobiorca będzie mógł zaspokoić swoje należności, jeżeli spełnione zostaną określone warunki np. opóźnienia w spłacie rat czy też wypowiedzenie umowy z jego winy.

Cesja praw z polisy AC. Niektóre umowy mogą nie zawierać tego rodzaju zabezpieczenia. Dzieje się tak, gdy wartość pożyczki jest stosunkowa niska, a samochód leciwy. Cesja praw z polisy zabezpiecza firmę Mogo w przypadku na przykład kradzieży auta. Cesja przelewu z autocasco gwarantuje, że odszkodowanie trafi do firmy pożyczkowej a nie kieszeni pożyczkobiorcy.

Pożyczkobiorca może dodatkowo otrzymać  do podpisania weksel in blanco zawierającego klauzulę „nie na zlecenie”, bądź inną równoważną wraz z deklaracją wekslową. Pożyczka Mogo może również wymagać udzielenia poręczenia według prawa cywilnego lub poręczenia wekslowego osoby trzeciej, przelewu wierzytelności, zastawu. Tego rodzaju dodatkowych zabezpieczeń mogą spodziewać się osoby będące w bazach BIK czy BIG w charakterze czarnych charakterów właśnie.

Pożyczka Mogo – koszty pożyczki, prowizje i oprocentowanie

Pożyczka Mogo mieści się w grupie pożyczek pozabankowych tańszych. Obniżone oprocentowanie i marża wynika z większego bezpieczeństwa. O takim zabezpieczeniu nie może pomarzyć Profi Credit, Provident czy Zaplo.

Ile zatem kosztuje pożyczka Mogo? Przyjrzyjmy się jej “od zaplecza” sprawdzając, czy konsolidacja chwilówek z pożyczką Mogo będzie w ogóle opłacalne.

Przy kwocie pożyczki (35.000 zł) na okres prawie 4 lat zapłacić trzeba będzie ponad 2 razy tyle, ile wynosiła pożyczka. Dokładnie 76557,28 złotych. Cóż, jak na pożyczkę pozabankową jest to bardzo dobry wynik.

Marketingowo wygląda to jeszcze lepiej. Pożyczka Mogo w swoim kalkulatorze rat pożyczki nie uwzględnia ostatniej raty balonowej, która wynosi tyle, ile roczna suma rat!

Dla kogoś, kto rozpaczliwie poszukuje ratunku w pożyczce konsolidacyjnej dla zadłużonych, wynik symulacji może być wyzwoleniem. Zobaczmy ( i policzmy) sami, jak drobny zabieg marketingowy zmienia rzeczywistość:

Pożyczka Mogo

Kalkulator w dłoń i policzmy, jak ma się przedstawia się wyświetlona kwota raty do rzeczywistości. 61.821 zł wyniósłby całkowity koszt pożyczki, gdyby….no właśnie, gdyby nie rata balonowa, sprytnie ukryta. To ona sprawia, że całkowity koszt pożyczki jest zupełnie inny niż wynikający z prezentowanych w kalkulatorze rat.

Jeśli podzielimy całkowitą kwotę do spłaty (76557.28 zł) przez ilość rat, to prawidłowa kwota raty wyniesie ponad 1700 zł miesięcznie. Przyznać trzeba, że rata 1373.80 zł wygląda znacznie lepiej. I kusi. Widocznie kuszenie jest po prostu jest rolą.

A jak rozkłada się w całości kosztów stosunek kapitału do kosztów. Prezentuje to wykres:

Pożyczka Mogo

 

Odroczenie spłaty w przypadku pożyczki Mogo

Klienci pożyczki Mogo nie mogą liczyć na przerwy w spłacie rat. Pomimo długiego okresu kredytowania (pożyczka Mogo udzielana jest nawet na 4 lata) strona pożyczająca nie wyposażyła klientów w możliwość wzięcia finansowego oddechu.

Wakacji pożyczkowych w przypadku Mogo na chwilę obecną brak.

Pożyczka Mogo Windykacja

Niespłacenie pożyczki Mogo i doprowadzenie do wypowiedzenia umowy skutkować będzie tym, że pożyczka Mogo nie dokona zwrotnego przeniesienia własności pojazdu. W praktyce oznaczać to będzie, iż przejmie samochód – zabezpieczenie pożyczki.

Pożyczka Mogo dane i kontakt

Dokładna nazwa firmy: Mogo Sp. z o.o.
Siedziba firmy: ul. Al. Krakowska 197, 02-180 Warszawa
Strona Internetowa: www.mogo.pl
e-mail: info@mogo.pl
Kontakt telefoniczny: 801 805 806, 33 496 00 68
Godziny pracy Poniedziałek – piątek: 8-18
KRS: 0000580983
Reprezentatywny przykład pożyczki: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla pożyczki w wysokości 15.000 zł na okres 41 miesięcy wynosi 64,42%. przy założeniach: 41 rat miesięcznych po 777,70 zł każda, na które składają się: roczna stopa oprocentowania (stopa stała) 7%, odsetki od pożyczki – 1.870,25 zł, prowizja za udzielenie pożyczki – 1.125 zł, prowizja za obsługę pożyczki 337,85 zł miesięcznie, (łącznie 13.851,85 zł w okresie pożyczki); Całkowita koszt pożyczki: 16.847,10 zł; Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 31.847,10 zł. RRSO dla reprezentatywnego przykładu uwzględnia również koszt opłaty skarbowej od pełnomocnictwa do ujawnienia Mogo Sp. z o.o.w dowodzie rejestracyjnym jako współwłaściciela auta w wysokości 17 zł. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy.www.mogo.pl
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments