Pożyczka oddłużeniowa pozabankowa

Rapida Money pożyczka dla zadłużonych ze złą historią kredytową

Rapida Money pożyczka z komornikiem

Rapida Money to pożyczka oddłużeniowa jakiej nie było na polskim rynku. Unikalna z kilku względów doskonale sprawdzi się w roli pożyczki konsolidacyjnej.  Idealna dla osób ze zła historią kredytową, dzięki udziale w zawieraniu umowy pożyczki gwaranta czyli poręczyciela w zasadzie nie ma znaczenia jak bardzo źle wyglądała dotychczas historia spłat innych pożyczek czy kredytów. Na dodatek jest to pożyczka również dla obcokrajowców, oczywiście legalnie przebywających w Polsce i mających kartę stałego pobytu. 

Rapida Money oferuje solidny zastrzyk gotówki, spłatę rozłożoną na długi okres czasu i stosunkowo niewielkie koszty. 

Pożyczka Rapida Money – informacje i opinia dla osób zainteresowanych pożyczką ratalną

Pożyczka Rapida Money - siedziba
Kwota pożyczki: 2500 – 25000
Wiek kredytobiorcy: 18 – 75 lat
Wpłata własna nie
Maks. okres pożyczki do 48 miesięcy
Oprocentowanie 10%
RRSO 49,90%
Rata przy pożyczce maksymalnej 1028,57 zł
Pożyczka bez BIK tak
Wakacje kredytowe nie
 

Pożyczka oddłużeniowa na raty po wskazaniu gwaranta

Oferta uzyskania pożyczki na dowolny cel, skierowana jest przede wszystkim do tych osób, które z powodu negatywnej historii kredytowej i tym samym figurowaniu w KRD, BIG Info Monitor czy BIK na starcie są skreślone u większości firm oferujących tego typu usługi.

Rapida to typowa pożyczka ratalna, której spłata odbywa się zgodnie z dostarczonym do umowy harmonogramem spłat. Warto jednak zauważyć, że ze względu na wysokie finansowanie, pożyczkodawca zobowiązuje do wybrania gwaranta – osoby, która poręczy za naszą terminową spłatę zadłużenia. Jej tożsamość oraz sytuacja materialna jest weryfikowana na równi z osobą wnioskującą o pożyczkę.  W sumie poręczyciel weryfikowany jest dokładniej, gdyż jego słowo pociąga za sobą pozytywną decyzję pożyczkodawcy.

Niestety, strona internetowa pożyczkodawcy wykonana jest w sposób bardzo staroświecki jak na aktualne standardy internetowe, co utrudnia przeciętnej osobie dotarcie do najważniejszych informacji dotyczących finasowania. Utrudnia ale nie uniemożliwia, bo najważniejsze informacje są oczywiście dostępne na stronie Rapida Money. Pożyczkodawca nie przywiązuje również dużej wagi do regularnego odpisywania na wiadomości e-mail, bowiem próba uzyskania brakujących dokumentów drogą elektroniczną skończyła się fiaskiem. Można to tłumaczyć nawałem klientów jaki obecnie przeżywa firma – z taką ofertą, nie ma się czemu dziwić.

Czy Rapida zasięga informacji odnośnie wnioskodawcy w Biurach Informacji Gospodarczej i BIK?

Na portalu internetowym pożyczkodawcy, brakuje jednego z najważniejszych dokumentów dołączanych do umów jakim jest formularz informacyjny. To w nim zazwyczaj określone jest, w jakich biurach informacji gospodarczej będzie sprawdzana osoba wnioskująca o pożyczkę. Strona, o której mowa wyżej, dla przeciętnego użytkownika nie wydaje się być zbyt czytelna ani przejrzysta. Dopiero jej dokładne przeszukanie pozwala natrafić na zapis, mówiący o tym, że w procesie weryfikacyjnym firma może, lecz nie musi zasięgnąć informacji w Biurze Informacji Kredytowej i Biurach Informacji Gospodarczej. Niestety zapis ten jest niedoprecyzowany i nie mówi o tym, jakie one są. Rapida mówi za to wyraźnie:

“Takie działania mają na celu zweryfikowanie Twojej tożsamości oraz Twoich uprawnień do uzyskania kredytu. Nie używamy tych informacji aby stworzyć opinię kredytową na Twój temat.”

  • regulamin strony internetowej pożyczki Rapida

Pojawia się więc czytelna informacja, że pobranie tych informacji i tak nie wpłynie na ocenę zdolności kredytowej.  Biorąc dodatkowo pod uwagę informację pochodzącą z głównej strony pożyczkodawcy, która mówi o akceptowaniu osób z negatywną historią kredytową nabieramy pewności, że figurowanie w którymś ze wspomnianych rejestrów nie skreśla potencjalnego klienta..

Jakie warunki trzeba spełnić, by otrzymać pożyczkę?

Każdy pożyczkodawca określa indywidualne warunki, jakie powinna spełnić osoba zainteresowana uzyskaniem u niego finansowania. W przypadku Rapida Money prezentują się one następująco:

  • Wnioskujący powinien mieć 18-75 lat,
  • Mieszkać na terenie Polski,
  • Nie może być w trakcie postępowania o ogłoszenie upadłości konsumenckiej,
  • Wykazać zdolność do pokrycia miesięcznej raty (np. dochód osiągany z wykonywanej pracy),
  • Wskazać swojego poręczyciela, określanego mianem gwaranta, który w razie problemów ze spłatą zgodzi się na uregulowanie raty.

Co trzeba zrobić, by otrzymać pożyczkę w Rapida Money?

Osoba zainteresowana uzyskaniem dodatkowego finansowania, jest:

  1. Zobowiązana do wypełnienia i podpisania formularza online. Zgodnie z zapewnieniami pożyczkodawcy zajmuje to 5 minut.
  2. Po zaakceptowaniu, czyli pozytywnym przejściu procesu weryfikacyjnego, do wskazanego przez nas gwaranta wysyłany jest również formularz, który musi wypełnić swoimi danymi osobowymi.  
  3. Ostatnim krokiem jest rozmowa telefoniczna przeprowadzana przez pracownika firmy Rapida Money z pożyczkobiorcą i  gwarantem.

Tutaj warto pamiętać, że brak możliwości kontaktu telefonicznego znacząco wydłuża czas wypłaty pieniędzy. Ostatecznie udzielona pożyczka wypłacana jest na konto gwaranta, co ma wzbudzić jego poczucie odpowiedzialności za dopilnowanie spłaty zaciągniętej należności.

Czy istnieje możliwość przedłużenia terminu spłaty?

Opisywana powyżej oferta, przeznaczona dla osób z negatywną historią kredytową pozwala uzyskać stosunkowo wysokie finansowanie. Wobec czego, pożyczkodawca nie przewidział możliwości zmiany terminu spłaty całej pożyczki, możliwe jest jedynie wnioskowanie o przesunięcie terminu płatności poszczególnej raty. Firma Rapida zobowiązała się do rozpatrzenia złożonego wniosku do 7 dni.

Czym skutkuje niespłacenie pożyczki w Rapida ?

W przypadku oferty Rapida Money, spłata uzyskanego finansowania rozłożona jest na miesięczne raty. W przypadku nieterminowej spłaty każdej z nich, pożyczkodawca zastrzega sobie prawo do naliczania odsetek karnych za każdy dzień zwłoki.  W dalszym postępowaniu rozpoczyna się postępowanie upominawcze i windykacyjne, zarówno kierowane do pożyczkobiorcy jak i jego gwaranta. W ramach przypomnień, wysyłane są monity drogą telefoniczną, e-mail oraz pocztą tradycyjną. Jeśli nie przyniosą one zamierzonego skutku, firma Rapida sp. z.o.o zastrzega sobie prawo do przekazania dalszego postępowania zewnętrznej firmie oraz o przekazaniu informacji do Biura Informacji Kredytowej, co zostawi ślad na historii kredytowej.

Sposób spłaty należności dla Rapida

Warto pamiętać, że w momencie zdecydowania się na uzyskanie finansowania w firmie Rapida i podpisaniu z nią umowy, pożyczkobiorca upoważnia ją do automatycznego pobierania miesięcznych rat ze wskazanej we wniosku karty kredytowej. Jeśli w przeciągu 15 dni, firma nie będzie miała możliwości pobrania należnych jej środków, rata zostanie pobrana z konta wskazanego we wniosku gwaranta. Oczywiście, możliwe jest wycofanie takiego upoważnienia i samodzielne dokonywanie przelewów na konto pożyczkodawcy, w określonym harmonogramem terminie spłaty.

jaki poniesiesz koszt konsolidacji chwilówek?

Rapida Money jak już pisaliśmy to maksymalnie nawet 25 tysięcy złotych rozbite na spłatę w aż 48 ratach. to cztery lata na spłatę. Całkiem długi okres czasu, po którym spłacisz niecałe 100 procent więcej. W zestawieniu z kosztami chwilówek w tak długim okresie czasu i ewentualnymi karami za opóźnienie wygląda to już całkiem przyzwoicie.

Każdego miesiąca, płacąc ratę w Rapida Money, spłacać będziemy po kolei wszystkie opłaty z kapitałem na końcu. Przy maksymalnej kwocie 25.000 złotych na maksymalną możliwą liczbę rat koszty przykładowej pożyczki sięgną 24370,98 złotych i proporcje będą rozkładały się następująco:

Pożyczka Rapida - koszty

Rapida Money pożyczka : dane i kontakt

Dokładna nazwa firmy: Rapida sp. z o.o.
Siedziba firmy: ul. Elektoralna 13 lok 121, 00-137 Warszawa
Strona Internetowa: www.rapidamoney.pl
e-mail: czesc@rpidamoney.pl
Kontakt telefoniczny:
Godziny pracy 09:00 – 17:00
KRS: 0000647952
Reprezentatywny przykład: pożyczasz 25000 zł na 36 miesięcy, płacąc 1217.22zł na miesiąc, całkowita kwota do zapłaty 43819.90 zł. Prowizja za udzielenie pożyczki w kwocie 6000 zł. Opłata administracyjna w kwocie 7500 zł. Oprocentowanie 10%www.rapidamoney.pl
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sebastian
Sebastian
4 lat temu

Godziny pracy mogłyby być trochę dłuższe, jeśli ktoś chce wziąć pożyczkę po pracy to ciężko się dodzwonić. Ale na szczęście formularz składania wniosku działa całą dobę, więc pracownicy się odezwą następnego dnia. Warunki do zaakceptowania, sprawdzona firma.