Bez kategorii

Konto, którego nie zajmie komornik

zajęcie konta bankowegoPoszukujący pożyczki na oddłużenie często zaczynają działania zmierzające do konsolidacji posiadanych zadłużeń dopiero w momencie, gdy zbierają się nad nimi czarne chmury. A te mają nierzadko jedną twarz: twarz komornika . Co oznacza zawsze jedno: zajęcie konta bankowego.

Problemem osób zadłużonych jest w takim momencie zajęcie konta bankowego przez komornika. Blokada rachunku to nie tylko utrata znajdujących się na nim środków, ale paraliż bieżących płatności, w tym tak kluczowych jak czynsz czy media.

Czy można uniknąć zablokowaniu konta przez komornika?

Jeśli działa się prewencyjnie, wówczas jest możliwość neutralizacji ryzyka dokonania przez komornika zablokowania bankowego rachunku osobistego.

Jeśli już dojdzie do egzekucji z rachunku bankowego -wówczas nie ma możliwości odblokowania tegoż rachunku i ocalenia pieniędzy na nim zdeponowanych.

Lepiej zatem zapobiegać niż bezwolnie patrzeć na ujemne saldo i nie mieć możliwości wykonania jakiegokolwiek ruchu?

Zajęcie konta bankowego – czy można się zabezpieczyć przed komornikiem?

Samo zabezpieczenie jako takie nie istnieje. Komornik na mocy posiadanych uprawnień może dokonać blokady konta, mając jednak obowiązek pozostawienia na nim kwoty wolnej od zajęcia. W przypadku kont bankowych jest to kwota równa 1500 zł miesięcznie.

Niestety, dla wielu osób zadłużonych z komornikiem ochrona ta jest fikcją. Niedoskonałość ustawy regulującej kwestie kwoty wolnej od zajęcia sprawia, że jej interpretacja jest bardzo szeroka. Co sprawia, że jeden bank i komornik będzie trzymał się ściśle jej zapisów, inne banki i inni komornicy natomiast już niekoniecznie.

Czy istnieją banki, w których komornik nie zajmie konta?

To pytanie bardzo ważne dla osób zadłużonych i posiadających komornika: czy istnieją banki, w których komornik nie będzie poszukiwał rachunku dłużnika, w stosunku do którego prowadzi czynności egzekucyjne. Odpowiedź jest prosta: nie.  Wszystko to za sprawą systemu OGNIVO, podstawowego narzędzie służącego komornikom do wyszukiwania kont w dziesiątkach banków – tych dużych i tych maleńkich.

W chwili obecnej praktycznie wszystkie polskie banki wymieniają się za pośrednictwem tegoż systemu informacjami z komornikiem. Na szczęście dla wielu zadłużonych z komornikiem istnieje możliwość wykorzystania małej luki. Pozwala ona na założenie specjalnego, dodatkowego konta technicznego prowadzonego przez bank. Konta, którego nie widać w systemach OGNIVO – konta, którego komornik nie jest w stanie znaleźć.

Jak założyć konto bezpieczne od komornika?

Jest to banalnie proste. Wystarczy kliknąć w specjalny link o nazwie Konto, którego nie zajmie komornik i wypełnić formularz rejestracji rachunku osobistego. Po weryfikacji danych konto zostanie założone i aktywowane, a jego posiadacz będzie mógł dołączyć do nielicznego grona osób, które mając komornika mają jednocześnie zabezpieczenie przed zajęciem pieniędzy.

Konto wolne od komornika w polskim banku to specjalne konto techniczne, które zamówisz tylko będąc posiadaczem rachunku osobistego.  W chwili obecnej jest  to  jedyne rozwiązanie dla osób szukających sposobu na uniknięcie komornika. Kliknij po szczegóły:

Gdzie mogę założyć konto wolne od komornika?


Zapoznałem się i akceptuję Politykę Prywatności.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o